Warning: file_get_contents(http://iz.rolnicy.com/atlas/cssgorne2.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /inter7netzoo/skarby-swiata/templates/waterandstone/index.php on line 20

Warning: file_get_contents(http://iz.rolnicy.com/atlas/menugornewiedza2.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /inter7netzoo/skarby-swiata/templates/waterandstone/index.php on line 26

Park Narodowy Semien w Etiopii

Park Narodowy Semien w Etiopii

Park Narodowy Semien w Etiopii obejmuje góry Semien, najbardziej dziewiczy i najwyżej wznoszący się masyw Wyżyny Abisyńskiej. Park utworzony został w 1965 r. i obejmuje obszar 220 km kwadratowych. Masyw Semien , pod wpływem silnej erozji stał się jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Afryce i na świecie. W rzeźbie terenu zaznaczają się dochodzące do 4400 m n.p.m. szczyty, bazaltowe wąwozy z rwącymi rzekami, płynącymi pomiędzy spękanymi skałami, górskie zbocza z przepaściami do 1500 m. Nad okolicą wznosi się Ras Daszan (4620 m n.p.m.), czwarty pod względem wysokości szczyt Afryki. Park narodowy stanowi miejsce schronienia dla wielu rzadkich gatunków zwierząt, spośród których trzy ssaki: pawiany dżelada, lis rudy i koziołek skalny występują tylko na tym terenie.

Do parku dotrzeć można drogą łączącą miasto Gondar z Aksum. Droga ta prowadzi po zachodniej stronie gór, a na wschód od niej istnieje kilka traktów dostępnych jedynie dla karawan koni lub mułów.

Reklama

Zajrzyj do nas i przekonaj się o plusach makijażu permanentnego. makijaż permanentny lublin Mamy duże doświadczenie w robieniu make-up'ów.

Zapraszamy na stronę internetową firmy Pomocna Dłoń, zajmującej się opieką nad dziećmi. zobacz na http://pomocnadlon.net.pl/ Zadzwoń do nas już dziś. Nasi pracownicy wszystko Ci wyjaśnią i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Na naszym portalu znajdziesz ranking lekarzy, listę najczęstszych chorób, oraz sposoby ich leczenia. chirurg Lublin Wejdź na nasz portal i poczytaj o profilaktyce.

Warning: file_get_contents(http://iz.rolnicy.com/atlas/stopka2.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /inter7netzoo/skarby-swiata/templates/waterandstone/index.php on line 284