Australia

Australia

Związek Australijski, Commonwealth of Australia, państwo federacyjne, monarchia z królową angielską jako głową państwa, członek Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Obejmuje kontynent Australijski z przybrzeżnymi wyspami i Tasmanią. Składa się z 6 stanów ( Australia Południowa, Australia Zachodnia, Nowa Południowa Walia, Queensland, Tasmania, Wiktoria), Terytorium Północnego i Dystryktu Federalnego ze stolicą w mieście Canberra oraz z posiadłości zamorskich.

Australia jest byłą posiadłością brytyjską. W 1787 roku w okolicy Sydney założono tu kolonię karną. W 1855 roku Wielka Brytania przyznała autonomię sześciu prowincjom, które w 1901 roku utworzyły państwo związkowe.

Obecną ludność stanowią potomkowie imigrantów europejskich w większości brytyjskich, którzy zaczęli tu przybywać w XVII wieku. Rdzennymi mieszkańcami Australii są Aborygeni, ludność w przeważającej części ciemnoskóra. Aborygeni Australijscy nie wytworzyli wspólnego języka i nie mieli organizacji państwowej. Przed przybyciem europejczyków prowadzili plemienny , koczowniczy tryb życia. Obecnie rozproszeni są po całej Australii, część ich mieszka w miastach i rezerwatach.

Film - Australia

.